Sıkça Sorulan Sorular

Bu sayfamızda protez tırnak ve protez tırnak eğitimi hakkında sıkça sorulan soruların cevaplarını bulacaksınız.

 

 

protez tırnak kudamm academy

Eğitimlerimiz hakkında sıkça sorulan sorular

1- Eğitimlerimize kimler katılabilir?

Kudamm Akademi’de veilen eğitimlerimize Türk veya Türkiye’de alınmış ikametgah sahibi kişiler, kadın/erkek fark etmeksizin herkes katılabilir. Eğitimde yaş sınırı yoktur ancak belge için adayın 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.

2- Kurs bitiminde ne tür bir belge alacağım?

Kurumumuz eğitim sonrası Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen sınav sonrası başarılı olan kursiyerlere kurs bitirme belgesi vermektedir.Bu belge e-devlet’te görünen resmî devlet onaylı bir belgedir.

3- Alacağım belge ile işyeri açabilecek miyim?

Evet işyeri açabilirsiniz.Ayrıca 4.seviye güzellik uzmanlığı belgesi ile tüm birimleri kapsayan bir işyeride açabilirsiniz

4- İş imkanları nelerdir?

Güzellik merkezlerinde, turizm SPA bölümlerinde,hastalerin dermatoloji bölümlerinde ve yurtdışında iş imkanı vardır.

5- Protez tırnak eğitiminin içeriği nedir?

Protez tırnak uygulayıcısı mesleğinin gerektirdiği her şeyi işliyoruz. Jel tırnak, akrilik tırnak, tip tekniği, şablon tekniği, polijel, aparatlı manikür, kalıcı oje vb. mesleğin gerektirdiği her şeyi işliyoruz.

6- Canlı mankenler üzerinde uygulama yapma imkânı var mı?

Tüm eğitim süreçleri içerisinde adaylarımız canlı manken üzerinde de pratik yapma ve kendilerini geliştirme imkânı bulabilmektedir.

7-Eğitimlerimizin süreleri ne kadardır?

 

Eğitim içeriklerimiz verilen mesleklere göre değişmektedir
Örneğin protez tırnak uygulayıcısı eğitimlerimiz 5, 10 ve 15 günlük 3 farklı süreçte iken
kalıcı makyaj, cilt bakımı eğitimlerimiz, eğitim içeriklerine göre 1 ay ile 5 ay arasında değişmektedir.

8-Eğitim ücretleri nasıl ödenmektedir?

 

Eğitime katılmak isteyen adaylar eğitim ücretlerini peşin/kredi kartı/havale/eft ile ödeyebilir.

9-Eğitimlerimiz kaç kişiyle yapılmaktadır?

Protez tırnak eğitimleri en fazla 12  kişi ile verilmektedir. Her öğrencinin masası, malzemeleri ve canlı/cansız modelleri ayrıdır. Kalıcı makyaj, epilasyon, cilt bakımı eğitimleri de verilmektedir.

10-Eğitimlerimiz saat kaçta başlar ve kaç saat sürmektedir?

Eğitimlerimiz hafta içi her gün saat 09.00-09.30 gibi başlayıp gün içinde uygulamalara ve canlı modellere bağlı olarak saat 14.30-15.30 arası bitmektedir.

 

 

Milli eğitim bakanlığı onaylı belgeler ile ilgili sıkça sorulan sorular

1-Milli Eğitim Bakanlığı onaylı belge nedir ?

 

Bilindiği üzere eğitim milli eğitim bakanlığının asil görevidir.Milli eğitim bakanlığının izni dışında verilen tüm eğitimler ve belgeler yasal değildir ve geçersizdir.Milli eğitim bakanlığı özel öğretim kurumları bazı özel mesleki eğitimleri belli şartlar ve kurallar çerçevesinde özel öğretim kurumlarına verebilmektedir.Bu özel öğretim kurumları milli eğitim mevzuatına uygun olarak vermiş oldukları eğitim sonrasında milli eğitimden sınav talep eder.Sınav tarihini ve sınavları milli eğitim bakanlığı tespit eder.Sınavlar milli eğitim bakanlığı tarafından gerçekleştirilir.Sınavda başarılı olan kursiyerler milli eğitim bakanlığı onaylı belge almaya hak kazanırlar

2-Neden Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Onaylı Belge almalıyım?

 

Mesleki anlamda yasal olarak belgelendirmenin yolu milli eğitim bakanlığı tarafından verilmiş olan sertifikalardır.Bu sertifikalar ile mesleğiniz ile ilgili işyeri açabilirsiniz.

3-Aldığım milli  eğitim bakanlığı onaylı belgenin yurt dışında geçerliliği var mı?

 Evet. Alınan belgeler ile tüm Avrupa ülkelerinde geçerliliği vardır.Meb onaylı belgeleriniz ile yurtdışında da çalışabilirsiniz.

4-Kudamm Academy’de hangi eğitimlerle ilgili MEB onaylı belgeler alabilirim ?

Protez Tırnak, Kalıcı makyaj,Lazer epilasyon,kalıcı makyaj,Profesyonel makyaj,Cilt bakımı,Güzellik uzmanlığı,klasik masaj belgelerini meb onaylı alabilsiniz.

5-Milli eğitim bakanlığının yapmış olduğu sınavlarda başarısız olursam ne olur ?

Milli eğitim bakanlığı girmiş olacağınız sınavlar için 4 ker5e hak tanımaktadır.Başarısız olursanız sınav ücretini tekrardan yatırmak kaydı ile girebilirsiniz.

6- MEB programında dahil olabilmek için hangi belgeleri temin etmeliyim? Ve şartları nelerdir ?

Programa dahil olabilmek için 18 yaşını bitirmiş ve 19’dan gün almış olmanız gerekiyor.Kayıt için öğrenim belgesi,kimlik ve 2 adet  vesikalık fotoğraf  gerekmekdir.

Protez tırnak eğitimi hakkında sıkça sorulan sorular

1-Protez tırnak eğitimi nedir?

Protez tırnak uygulamaları, el ve bakım güzelliğinde kullanılan, dekoratif kozmetiğin en renkli işlemlerinden biridir. Kırılan, uzamayan, zarar görmüş ya da canlı durmayan tırnaklar için onları farklı yöntem ve şekillerde sağlıklı ve kalıcı şekil verdiren ve tüm bu uygulamaların yapıldığı, canlı ve cansız modeller üzerinde öğretildiği eğitim sürecidir.

2-Protez tırnak işlemi kimlere uygulanır?

Tırnaklarını yiyen, tırnak etleri sorunlu olan, çok fazla manikür yaptıramayan, tırnak mesafesi kısa olan ve uzun tırnaklara sahip olmak isteyen kişilerde uygulanabilir.

3-Profesyonel protez tırnak yapmak için kaç gün eğitim almalıyım?

Protez tırnak eğitimlerimiz 5 gün, 10 gün ve 15 günlük programlardan oluşur. Kesin bir şey demek mümkün değildir çünkü alınması gereken eğitim kişinin mesleğe olan isteği ve öğrenme kabiliyetine bağlıdır. Ancak pedikür ve manikür veya kuaför altyapısı olan deneyimli kişilerde el yatkınlığı olduğu için öğrenme süreci daha hızlı ve kolay olabilmektedir. Buradaki en önemli husus eğitim sürecinden sonra adayın sürekli pratik yapmasıdır.

4-Protez tırnağın hangi çeşitlerini öğretiyoruz?

Akrilik tırnak, jel tırnak, polijel, aparatlı manikür, kalıcı oje, tip tekniği, şablon tekniği, tırnak süslemeleri gibi protez tırnakla ilgili mesleğin gerektirdiği tüm süreçleri uzman kadromuz ile öğretiyoruz.

5-Protez tırnak eğitimi süreci nasıl işliyor?

Eğitimin ilk günlerinde teorik bilgiler, hijyen kuralları, malzeme ve ürün tanıtımı, tırnak hastalıkları, iş sağlığı ve güvenliği eğitimi, tırnak anatomi bilgisi ve uzatma teknikleri ile ilgili bilgiler veriyoruz. Daha sonra plastik el üzerinde 5 uzatma tekniğini gösterip ilerleyen günlerde mesleğin gerektirdiği tüm işlem basamaklarını canlı model üzerinde de gösteriyor ve uygulatıyoruz.

6-Protez tırnak doğal tırnağa zarar verir mi?

Protez tırnağın hazırlık aşaması ve protez tırnağı çıkartma aşaması önemlidir. Alanında uzman kişiler tarafından yapılığı takdirde protez tırnağın doğal tırnağa hiçbir zararı yoktur.

7-Protez tırnak dolgu maddesi nedir?

Protez tırnağın dolgu maddesi, dişçilikte kullanılan bir kompozit malzeme olan ve UV ışınlarından sertleşen plastik bir maddedir.

8-Protez tırnak bakımı ne zaman ve nasıl yapılır?

Dikkatli ve özenle bakılan protez tırnakların ortalama 3-5 hafta arasında, uygulamayı yaptırdığınız yerde bakımının yapılması gerekmektedir.

9-Protez tırnağa oje sürülür mü?

Evet. Yapılan protez tırnağa istediğiniz ojeyi uygulayabilirsiniz.

10-Protez tırnak kırılır mı?

Jel tırnak ve akrilik tırnak sert plastik malzemesi olduğu için herhangi sert bir darbede kırılabilir.

11-Protez tırnak doğal tırnaktan düşer mi?

Kalitesiz protez tırnak jeli kullanımında ve düşük ihtimal olarak ana tırnağın ince olması durumunda düşebilir.

12-Protez tırnak nasıl çıkarılır?

Protez tırnak bir protez tırnak uzmanı tarafından dikkatlice, hijyen kurallarına uyarak ana tırnağa zarar vermeden çıkarılır.

13-Protez tırnak yapımında kullanılan UV lambasının ellere herhangi bir zararı var mıdır?

Ellere herhangi bir zararı yoktur. UV lambasını diş hekimleri de kullanmaktadır.

14-Protez tırnak uygulaması için canlı model temini nasıl sağlanmaktadır?

Canlı model temini kurumumuz tarafından sağlanmaktadır. Ancak isterseniz çevrenizdeki eş, dost ve tanıdıklarınızı getirebilirsiniz. Tüm eğitim programlarımızda canlı model üzerinde uygulama yapıyoruz.